MSO 2004
Klass A SBOK Nora MK Rasbo MK Ludvika MS  
1/5 22/5 18/9 7/10 3 bästa
PL. FÖRARE KLUBB 1 2 3 4 TOT
1 Michael Holmgren Almunge MK 19 19 20 18* 58
2 Jan Lindholm SMK Västerås 20 18 17 55
3 Jonas Hellander Ludvika MS 17 16 19 52
4 Björn Henriksson Ludvika MS 15 12 14 41
5 Hans-Eric Haraldsson Ljungby MK 20 20 40
6 Lars Thorgren Mälaröarnas MK 12 9* 12 14 38
7 Sölve Eklund Rasbo MK 10 11 16 37
8 Aki Järvinen Botkyrka MK 0 17 19 36
9 Lars Stahre Bromma MS 11 5* 11 13 35
10 Lars-Göran Carlsson SMK Västerås 10 9 15 34
11 Stig Oscarsson SMK Västerås 16 7 10 33
12 Thomas Lagman Mellansjö MK 4 16 9 29
13 Sigge Henriksson Ludvika MS 14 15 0 29
14 Kaj Suomi Ålands MK 18 10 28
15 Allan Nyberg Djursholms MK 9 1* 13 4 26
16 Stefan Annala Rasbo MK 13 11 24
17 Kenneth Lannermo Skepptuna MK 18 3 21
18 Stefan Helin Tibro MK 8 6 7 21
19 Kurt Fredrixon Mölndals MK 14 6 20
20 Bo Hällqvist SMK Västerås 17 17
21 Johan Eriksson Östergyllens RC 13 2 2 17
22 Peter Brådner MK Team Westom 8 8 16
23 Kjell Carlsson Nora MK 15 15
24 Ulf Berglund Kils MK  12 12
25 Mats Håård SBOK 8 8
26 Magnus Ershede Götene MK 5 5
27 Eino Honkamäki Almunge MK 3 3
28 Leif Lindberg Huddinge MK 1 1
1/5 22/5 18/9 7/10 3 bästa
PL. KARTLÄSARE KLUBB 1 2 3 4 TOT
1 Mattias Holmgren Almunge MK 19 19 20 18* 58
2 Roger Lindholm SMK Västerås 20 18 17 55
3 Ulf Andersson Älmhults MK 0 17 18 19 54
4 Per Hellander Ludvika MS 17 16 19 52
5 Henrik Oskarsson SMK Västerås 16 7* 17 10 43
6 Roine Johansson Rasbo MK 18 13 11 42
7 Claes Nideborn Ludvika MS 15 12 14 41
8 Mikael Andersson Degerfors RC 20 20 40
9 Per E Andersson Bromma MS 12 9* 12 14 38
10 Jesper Eklund Rasbo MK 10 11 16 37
11 Lars-Göran Palm Bromma MS 11 5* 11 13 35
12 Ove Lindberg SMK Västerås 10 9 15 34
13 Thomas Henriksson Ludvika MS 14 15 0 29
14 Pär Lundqvist MK Team Westom 16 12 28
15 Anders Palm Bromma MS 9 1* 13 4 26
16 Joacim Ahnheim Tibro MK 8 6* 10 7 25
17 Mathias Fredrixon Mölndals MK 14 6 20
18 Sören Eriksson Almunge MK 3 15 18
19 Anders Eriksson Östergyllens RC 13 2 2 17
20 Håkan Nilsson MK Team Westom 8 8 16
21 Peter Kihlstenius SBOK 4 9 13
22 Kurt Westberg SBOK 8 1 9
23 Bengt Johansson Götene MK 5 5
24 Nettan Stenius Almunge MK 3 3
Klass Övriga (B, C) SBOK Nora MK Rasbo MK Ludvika MS  
1/5 22/5 18/9 7/10 3 bästa
PL. FÖRARE KLUBB 1 2 3 4 TOT
1 Mats Andersson Films MK 19 17* 20 18 57
2 Per-L Andersson Älmhults MK 16 18 17 51
3 Lennart Ottosson Films MK 14 19 12 45
4 Nils-Bertil Karlsson MK Rimo 17 12 15 44
5 Conny Johansson Ljungby MK 20 20 40
6 Marcus Claar SBOK 10 17 13 40
7 Lars-Erik Lindell Rasbo MK 15 14 10 39
8 Anders Malmberg Ludvika MS 20 15 35
9 Bo Haraldsson SMK Söderhamn 19 16 35
10 Linda Johansson Rasbo MK 0 13 19 32
11 Timo Tanskanen SMK Västerås 12 11 23
12 Thomas Lagman Mellansjö MK 18 18
Peter Palinkas Olofströms MK 18 18
14 Sven-Olof Ehrencrona Årjängs MK 9 9 18
15 Benny Bergman Rasbo MK 16 0 16
16 Niklas Cedstedt Skepptuna MK 14 14
17 Benny Svensson Östergyllens RC 13 0 13
18 Leif Lindberg Huddinge MK 11 11
Lennart Dacke Hyllinge MS 11 11
20 Janne Hellenberg Djursholms MK 10 0 10
21 Stig Lindström MK Orion 9 0 9
22 Joakim Forsberg Almunge MK 8 0 8
Marcus Danielsson Årjängs MK 8 8
24 Ilpo Gumse MK Orion 7 0 7
Markus Ahlgren Kolsva MS 7 7
26 Jon Stenqvist Kolsva MS 6 6
1/5 22/5 18/9 7/10 3 bästa
PL. KARTLÄSARE KLUBB 1 2 3 4 TOT
1 Kenneth Söderqvist Films MK 19 17* 20 18 57
2 Ulrika Andersson Älmhults MK 18 16* 18 17 53
3 Kenneth Ottosson Films MK 14 19 12 45
4 Jan Sundgren Almunge MK 17 12 15 44
5 Daniel Johansson Ljungby MK 20 20 40
6 Anders Jansson SBOK 10 17 13 40
7 Monica Lindell Rasbo MK 15 14 10 39
8 Karin Malmberg Ludvika MS 20 15 35
9 Hans Sylvan Djursholms MK 19 16 35
10 Björn Johansson Rasbo MK 0 13 19 32
11 Lars Hassel SMK Västerås 12 11 0 23
12 Ingemar Evaldsson Olofströms MK 18 18
13 Lennart Ehrencrona Årjängs MK 9 9 18
14 Sune Sundström Rasbo MK 16 0 16
15 Staffan Holmborn Skepptuna MK 14 14
16 Göran Millving Östergyllens RC 13 0 13
17 Krister Karlsson Mölndals MK 11 11
Tobias Lindberg Huddinge MK 11 11
19 Roger Lindqvist Djursholms MK 10 10
20 Lars Mörnborg MK Orion 9 0 9
21 Örjan Bäck Årjängs MK 8 8
Göran Försberg Almunge MK 8 0 8
23 Andreas Lifh Kolsva MS 7 7
Patrik Jansson MK Orion 7 0 7
25 Robert Broström Kolsva MS 6 6
Lag långa SBOK Nora MK Rasbo MK Ludvika MS  
1/5 22/5 18/9 7/10 3 bästa
PL. KLUBB   1 2 3 4 TOT
 
1 Rasbo MK 9 9 10 28
2 Ludvika MS 10 10 6 26
3 Bromma MS 7 6* 10 7 24
4 SMK Västerås 8 7 5* 9 24
5 Almunge MK 6* 8 7 8 23
6 Films MK 5 0 9 4 18
7 Älmhults MK 3* 5 8 5 18
8 SBOK 4 4 6 14
9 MK Team Westom 3 3 6
10 Östergyllens RC 4 0 4
11 Degerfors RC 3 3
12 Huddinge MK 2 2
Ljungby MK 2 2
Tibro MK 2 2
Mölndals MK 2 2
16 Djursholms MK 1 1 2
17 Årjängs MK 1 1
Korta banan SBOK        
1/5       3 bästa
PL. FÖRARE KLUBB 1 2 3 4 TOT
1 Ann Epstein Djursholms MK 20 20
2 Joakim Forsberg Almunge MK 19 19
PL. KARTLÄSARE KLUBB 1 2 4 5 TOT
1 Rikard Epstein Djursholms MK 20 20
2 Göran Forsberg Almunge MK 19 19